Przeskocz do treści

Stanowisko Microsoft w związku z unieważnieniem Safe Harbor

15 października 2015

Poniższą publikację dedykuję głównie naszym Klientom, pracujących na Office 365 lub Microsoft Azure, ale również przyglądającym się i testującym te rozwiązania.

Dnia 6 października 2015 r., Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej („TSUE”) uznał amerykańsko-europejski program „Safe Harbor” dotyczący transferu danych z Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych za nieważny.

W przypadku klientów Microsoft korzystających z usług w chmurze, jesteśmy przekonani, że odpowiedź jest jednoznaczna tj. w dalszym ciągu mogą oni przesyłać dane w oparciu o podjęte przez Microsoft dodatkowe działania i prawne środki zabezpieczające, które wdrożyliśmy. Obejmują one dodatkową i rygorystyczną ochronę prywatności oraz przestrzeganie przez Microsoft europejskich Standardowych Klauzul Umownych, które umożliwiają klientom przekazywanie danych z UE do innych miejsc, w tym Stanów Zjednoczonych, nawet w przypadku braku programu Safe Harbor.

Usługi w chmurze Microsoft, m.in. Azure Core Services, Office 365, Dynamics CRM Online oraz Microsoft Intune, są zgodne z europejskimi Standardowymi Klauzulami Umownymi i dzięki temu są nimi objęte.

Dodatkowo do europejskich Standardowych Klauzul Umownych, Microsoft wprowadził zabezpieczenia inżynieryjne i operacyjne, w tym zwiększył zastosowanie szyfrowania oraz korzysta z rosnącej liczby centrów danych.

Na Oficjalnym Blogu Microsoft (Official Microsoft Blog), Prezes i Dyrektor ds. Prawnych naszej firmy, Brad Smith, szczegółowo opisuje zobowiązania Microsoft wobec swoich klientów w tym zakresie.

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: