Przeskocz do treści

SkyDrive – dysk sieciowy, ftp dla wszystkich

26 kwietnia 2012

Skydrive do rozwiązanie, które umożliwia łatwe przechowywanie obrazów, dokumentów i innych plików w chmurze Microsoftu. Ma to wiele zalet opisanych poniżej. Sama usługa jest darmowa, wymaga założenia darmowego identyfikatora w witrynie live.com i tyle – mamy do dyspozycji 7GB miejsca zupełnie za darmo, lub możliwość odpłatnego powiększenia rozmiaru.  Do pobrania za darmo tutaj. Ze strony Microsoftu – zalety SkyDrive:

  • Magazyn. Przechowuj tysiące zdjęć i plików. Miernik pojemności magazynu w usłudze SkyDrive pokazuje, jaka ilość miejsca w magazynie jest już zajęta.
  • Organizacja. Uporządkuj pliki w utworzonych przez siebie folderach najwyższego poziomu i podfolderach.
  • Kontrola. Określ uprawnienia do każdego tworzonego folderu najwyższego poziomu. Zdjęcia, pliki i ulubione możesz trzymać w osobistych folderach, aby zachować ich prywatność; w udostępnionych folderach, aby udostępniać je swojej sieci usługi Windows Live, rozszerzonej sieci i osobom na liście kontaktów; w publicznych folderach, aby były dostępne dla każdego w Internecie.
  • Wygoda. Śledź swoje ulubione witryny sieci Web nawet wtedy, gdy jesteś z dala od komputera.
  • Elastyczność. Możesz przenosić, kopiować i usuwać swoje zdjęcia i pliki oraz dodawać do nich podpisy i zmieniać ich nazwy po ich przekazaniu.
  • Wyświetlanie. Zdjęcia zapisane jako pliki JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG, TIF i TIFF są pokazywane jako miniatury i mogą być wyświetlane przez innych użytkowników usługi SkyDrive lub jako pokaz slajdów online, jeśli dana osoba ma wymagane uprawnienia do wyświetlania zdjęć.
  • Udostępnianie. Udostępniaj łącza prowadzące bezpośrednio do twoich folderów, plików i zdjęć lub osadzaj zdjęcia i pliki w swoim blogu albo na stronie sieci web. Ponadto za pomocą oznakowania osób możesz poinformować innych użytkowników o dodaniu ich zdjęć do usługi SkyDrive.

SkyDrive na telefonie Windows Phone:

 

 

Dodatkowo SkyDrive jest dostępny również dla innych platform. Tak wygląda aplikacja na iPhone:

Więcej znajdziesz tutaj.

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: